אודותנו

מיזם "כולנו יחד" הוקם באוקטובר 2020, בקרית טבעון על ידי חברה צעירים משוחררי צבא. הכל קרה במרפסת, אמצע הלילה שבוע אחרי השחרור, הקורונה בשיאה והחלו מחשבות רבות כיצד ניתן לסייע לאותם משפחות ויחדים אשר זקוקים לעזרה ותמיכה בתקופה מורכבת זו. בסיעור המוחות שנערך עלה הרעיון של "שכנות טובה": חיים שנים רבות בקריה, ועדיין יש שכנים מסביבנו שאין שום קשר או היכרות אישית איתם.

כך, בנוסף לנתינה עלתה המטרה לטפח את תחושת הערבות הדדית דרך מפגש אנושי משמעותי. כל אחד מהחברים הציע ואמר במה הוא טוב, כיצד הוא יכול לתמוך, האפשרויות אוגדו, כותרת הפעילות נבחרה, ועלה הרעיון לפתוח קבוצת   WhatsApp ולהזמין את כל מי שחפץ להצטרף לרעיון- הקבוצה תאגד את משימות ההתנדבות בצורה נגישה ותיצור קהילת מתנדבים.ות זמינה.

כעבור יום כבר היו למעלה מ 100 מתנדבים.ות,  ומשימות ההתנדבות והבקשות לתמיכה החלו לזרום. מאז ועד היום השתתפו בפעילות מאות מתנדבים ובוצעו מאות משימות התנדבות שונות ומגוונות ביישוב וביניהן: הפגות בדידות, עזרה טכנית לתושבים, הסעות, הובלות, סיוע במזון, שיפוצים, גינון, סדנאות ועוד.

מודל הפעולה שלנו מתבסס על זמינות, מהירות תגובה, גמישות במציאת פתרונות ויכולת לגייס את כל חלקי האוכלוסייה לפעולות קטנות וגדולות. ככל שהתקדמנו במיזם הבנו והגדרנו לעצמינו את המשימה שלנו: מיזם כולנו יחד פועל להגשמת וטיפוח הרוח ההתנדבותית ביישוב תוך יישום ערך הערבות הדדית, וזאת דרך המפגש האנושי הכנה הנוצר ונרקם בעת אדם מסייע לחברו, מכיר בקשיו ומוכן לתת כתף לשיפור מצבו. במסגרת המיזם ניתנת תמיכה לכל אדם הרוצה בכך ולא רק במצבי קיצון או מצוקה קשים. כל מי שיש לו צורך מסוים קטן כגדול ופונה אלינו, נותן לנו הזדמנות כקהילה לפתוח את הלב, לשים עצמינו בצד לרגע ופשוט לתת.

תחושת סיפוק גדולה במיוחד נחוות כאשר משפחה ויחיד ששרו במצוקה מסוימת, משתתפים בפעילות ונותנים מעצמם לאחר.