סיפורי פרוייקטים

פרויקטים גדולים

שיפוץ בניין

בעקבות פנייה מהמשרד לביטחון חברתי הגענו לפגישה עם כמה מדיירי בניין, שמענו על סיפור חייהם ועל הקושי להתגורר בבניין במצב בו הוא נמצא כיום.

ביצענו סיור ראינו את המתרחש והחלטנו שזה בדיוק מה שאנחנו רוצים לעשות - פרויקט שיפוץ קהילתי שיאפשר סביבת מחייה נעימה וטובה יותר עבור משפחות שחיות מסביבנו והן חלק מאיתנו.

כעבור שבוע גייסנו כ - 40 מתנדבים ומתנדבות ממגוון גילאים רחב: מאזרחים ותיקים ועד צעירים, ובנוסף נרתמו לעשייה תנועות הנוער הנפלאות של טבעון וביניהם שבט אלון קרית טבעון ואילן טבעון.

פנינו לתורמים הנפלאים שלנו, שבניהם "חברת שטרן" "חברותא - יוצרים קהילה", "בנק לאומי סניף טבעון" שנענו ישר וותרמו ועזרו לנו להוציא פרויקט זה לפועל.
בנוסף אנו מודים על האוכל המשובח מ"פלאפל לולי" ו"מומוס" שתרמו לנו ולא השאירו אף אחד רעב.

בזכות ההתגייסות המופלא של כלל הגורמים- שיפצנו את כניסת הבניין הכלל בתוכו:

  • תיקון חורים
  • צביעת כלל הקירות
  • צביעת כלל העמודים
  • צביעת כל הגדר היקפית
  • שתילת עציצים

אירוע השיפוץ היה נפלא! הגיעו שכנים, עוברי אורח, מתנדבים.ות, מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים וראש המועצה שכיבד אותנו בברכתו ונכח בפרויקט.

החיבור בין תושבי הקריה דרך עשייה חברתית קהילתית ברוח התנדבות, היא זו המאפשרת לנו להכיר מקרוב את שכנינו ליצור קשרים הדוקים, ולחזק את הערבות הדדית בקריה.

ניקיון, שיפוץ וחידוש הריהוט מרץ 2020

מייקאובר לדירה!

את א′ פגשנו בדירתו לאחר פנייה שהתקבלה אלינו מהרווחה, ובה נמסר לנו כי א′; שרוי במצב גופני קשה, וכי הוא זקוק לעזרה ותמיכה.

הגענו לדירה מוזנחת מאוד ואנחנו לא נשכח ש א′ לא האמין שנצליח לסדר את הכל.הרצפה הייתה מטונפת, אנדרלמוסיה בכל חדרי וחללי הבית ומיטה שבורה לחלוטין.

כעבור שבוע גייסנו עשרות מתנדבים ומתנדבות מדהימים, קנינו לו מיטה ומסגרת חדשים בזכות תורמת מדהימה, גייסנו מוביל, השגנו תרומות לציוד ניקיון ושיפוצים מתורמים נדיבים ונפלאים; ולאחר יומיים של: קירצופים, סידורים, שיפוצים, א′; זכה לדירה מצוחצחת ומסודרת, ואחד הדברים שהכי רגשו אותנו- היה המשפט שהוא אמר לנו (אשר חתם את הפרויקט) :" בזכותכם אני מרגיש שהתקווה והאמונה באדם שבה לליבי".

סידור דירה נובמבר 2021

סידור דירה לגברת מבוגרת

ס' אישה מבוגרת אשר פנתה אלינו למוקד המיזם בעזרת חבר קהילה שנעזר בנו בעבר.
בפנייתה סיפרה כי היא נמצאת במצב בריאותי לא פשוט וכרגע חיה לבד בביתה .

לפני תחילת העזרה בסידור וניקיון, צוות כולנו יחד יצר חיבור וקשר מיוחד בו ליווה בשיחות ופגישות, עזר בהתלבטויות ובעיקר היה לאוזן קשבת וכאשר התאפשר ביצע בעזרת 4 מתנדבים.ות סידור וניקיון בביתה ברמה הגבוהה ביותר! 

שיפוץ, ניקיון וסידור הבית פברואר 2022

התחלה חדשה

לאחר פנייה מהמשרד לביטחון חברתי הגענו לט′ אישה מבוגרת הזקוקה לעזרה בסידור וניקיון דירתה. ט′ שרויה במצב בריאותי לא פשוט, אשר מנע ממנה להיות בדירתה במשך חודשים רבים.

בעזרת 4 נערות מדהימות שהתנדבו במשך יומיים, הצלחנו לנקות ולהפוך את הדירה למקום ראוי ונעים לחיות בו. ט′ שמחה כל כך לגלות את הסולידריות החברתית ולהכיר בזה שיש הרבה א.נשים ששמחים לעזור ולתרום בתקופה מאתגרת שכזאת. כמו כן הסידור נתן לט′; הזדמנות מיוחדת לבנות את עצמאותה ואת שגרת חייה מחדש.

 

חלוקת עציצים 16.01.22

טו בשבט

למרות הקורונה, הגל החמישי, השפעות והבידודים שכולנו התמודדנו איתם – בזכות העוצמה של כולנו חגגנו ושמחנו חברי וחברות הקהילה בטו בשבט!

בוצעה חלוקת עציצים למשפחות ואזרחים.יות וותיקים.ות ברחבי טבעון ובנוסף 5 מתנדבות מדהימות חילקו שתילים לאמ"ן- אדמת מרפא נשית מקום בו נשים הסובלות מפוסט טראומה עקב פגיעות מיניות עוברות טיפול ומקבלות תמיכה.